Снимок экрана 2025 05 10 091928

Святу передувала акція «Всесвітній день вишиванки», котру в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федько Воронюк Леся. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Перші роки свято найширше відзначалося в Чернівцях. Дата, третій четвер травня, була обрана з наміром підкреслити, що святкування припадає на будній день, і що вишиванка – органічна складова повсякденної культури українців.Надалі сформувалася традиція проводити конкурси у інтернет-мережі, наприклад, «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото» у вишиванці. Фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а також і українці за кордоном. З огляду на російсько-українську війну, що триває з 2014 року, свято стало нагодою актуалізувати національну ідентичність українців. Популярності свята сприяє уявлення про вишиту сорочку як оберіг і популяризація відомостей про регіональні традиції вишивання в Україні.

Снимок экрана 2025 05 10 091615

Найрідніша людина, яка любить нас просто за те, що ми існуємо, – це мати. Завдяки їй ми з'являємося на світ, вчимося першим словам та крокам, відчуваємо підтримку в найважчі моменти та маємо безумовну любов, яка супроводжує нас усе життя. Через буденні справи та робоче навантаження ми часто не знаходимо часу навіть на щиру розмову. Проте у День матері кожен має чудову нагоду зупинитися, сказати "дякую" одній із найважливіших людей у нашому житті та провести цінний час разом. Хоча в різних країнах дата Дня матері може відрізняється, більшість держав, включно з Україною, США, Німеччиною, Італією, Естонією та іншими країнами, вітають матусь зі святом у другу неділю травня.
Історія цього свята дещо сумна й вона також слугує нам нагадуванням про те, що найбільшу цінність мають не речі, а спільні моменти з рідними.
Ініціатива відзначати це свято виникла у США на початку ХХ століття завдяки громадській активістці Анні Джарвіс, яка проживала в Філадельфії. Вона рано втратила матір і вирішила вшанувати її пам’ять особливим чином – започаткувати день, присвячений усім мамам.

 

День пам яті

Любі наші представниці прекрасної статі! Вітаємо вас з днем 8 березня! Бажаємо, щоб ваші серця належали тим, хто любить і обожнює вас, щоб кожен день ви відчували турботу, відданість, вірність, допомогу і підтримку! Кохайте самі і будьте завжди коханими, залишайтеся такими ж неповторними, ніжними і теплими! Щастя вам, радості й удачі завжди і в усьому!

Снимок экрана 2025 03 08 190038