25 листопада День народження Боброва Володимира Миколайовича.
Вчитель, який виховав цілу плеяду професіоналів музикантів. Учні Володимира Миколайовича працюють по всьому світу. Неперевершений музикант- до Володимира Миколайовича і зараз звертаються за порадою.
Мудрий та чуйний керівник, голова відділу оркестрових духових та ударних інструментів.
Протягом багатьох років виступи духового оркестру- лауреату всеукраїнського конкурсу, під керівництвом В. М. Боброва були яскравою подією в творчому житті музичного училища та міста, завдяки прекрасному звучанню та цікавому новаторському репертуару.
Без сумніву, Володимир Миколайович, взірець оптимізму та стійкості для своїх колег та учнів. Бажаємо йому здоров’я, витримки, миру, творчості та нових звершень!
2 листопада відмічає свій 85-ти річний ювілей один з корифеїв харківської баянної школи, професор, Заслужений діяч мистецтв України Олександр Іванович Назаренко.
Після закінчення консерваторії О.І. Назаренко працював солістом-баяністом у Харківській обласній філармонії (1962-1967 рр.). У 1967 р. був запрошений на викладацьку роботу у ХІМ, у 1992-2006 рр. – декан оркестрового факультету ХДУМ, професор, заслужений діяч мистецтв України.
У різні періоди О.І. Назаренко працює викладачем по класу диригування та інструментування на відділі народних інструментів ХМУ. Інструментовані ним твори входили до програми державного іспиту по диригуванню.
Окрім високопрофесійного викладання по класу баяна, диригування, інструментування, О.І. Назаренко значно розширив репертуар для баяна, оркестру народних інструментів та ансамблю баянів-акордеонів. Він – автор оригінальних творів, обробок, виконавських редакцій, транскрипцій для баяна, ансамблів.
(за матеріалами книги О.О. Костенко, Л.П. Назаренко.
Історія відділу народних інструментів Харківського музичного училища ім. Б.М. Лятошинського)
23 жовтня - річниця із дня народження Галини Артемівни Смаглій. Г.А.Смаглій - відомий харківський музикознавець, викладач, автор низки підручників з сольфеджіо і теорії музики.
Заслужений працівник культури України, член Всеукраїнської національної музичної спілки, Українського фонду культури .
З 1962 р. вона працювала в Харківському музичному училища ім. Б. М. Лятошинського на теоретичному відділі, де вела різні дисципліни, але найулюбленішими для неї стали теорія музики, сольфеджіо і методика викладання сольфеджіо. Взагалі рідному училищу Галина Артемівна віддала біля 50 років праці, а більшу частину з них керувала теоретичним відділом.
Протягом власної творчої біографії Смаглій Г. А. брала участь у багатьох наукових і методичних конференціях, семінарах, майстер-класах по всій Україні. Тематика її виступів охоплювала глобальні питання – це гуманізація початкової музичної освіти, нові педагогічні технології, сучасна музична освіта для дорослих.
Багато учнів Галини Артемівни і сьогодні продовжують дарувати знання юним музикантам.
У цей ювілейний для нашого коледжу рік розпочинаємо знайомити вас з нашими видатними викладачами, які у різні роки готували професійних музикантів, надихаючи їх на подальшу творчість.
5 жовтня 2023 року виконується 100 років з Дня народження Ганзбурга Ізраїля Григоровича, прекрасної людини, музиканта, викладача.
Багато років він пропрацював в нашому коледжі. За цей час підготовлено ним безліч чудових спеціалістів музикантів, лауреатів міжнародних, всеукраїнських конкурсів, солістів оркестрів нашого міста, та не тільки.
Такі його учні, як Олександр Новаков, Леонід Віноградов, Євгеній Ключанський, Сергій Цоцорін та інші, стали прикрасою оперних та филармонічних оркестрів. Ізраїль Григорович, був взірцем, до якого прагнуть молоді музиканти викладачі.