Початком історії відділу «Музичне мистецтво естради» слід вважати 1988 рік. Тоді семеро перших студентів, офіційно розподілених по іншим відділам навчального закладу (духовому, фортепіанному та відділу народних інструментів), почали своє навчання за напрямком естрадного мистецтва.

 

У 1990 році офіційно було сформовано та відкрито саме Предметно Циклову Комісію «Музичне мистецтво естради», головою якої призначено Віктора Анатолійовича Гортікова. Завдяки його зусиллям на відділ було запрошено висококваліфікованих викладачів, таких, як Лев Шпігель (клас труби), Сергій Давидов (клас фортепіано), Юрій Медовник (клас ударних інструментів). За його ініціативою у 1994 році на відділі відкривається секція естрадного співу, першим викладачем якої стає Наталія Мартинова.

 

За 31 рік існування відділу «Музичне мистецтво естради» посаду завідуючого в різні роки обіймали В. А. Гортіков, В. В. Балацький, В. П. Сидорюк. З травня 2001 року циклову комісію очолювала видатний педагог і методист, талановитий музикант Лілія Павлівна Іванова. Вона є справжнім фахівцем своєї справи, активним пропагандистом естрадного мистецтва України в країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Результатом її багаторічної та плідної педагогічної діяльності є визнання відділу «Музичне мистецтво естради» як осередку дійсного професіоналізму і, так необхідного в Україні, методичного центру підготовки кадрів у сфері естрадної музики. Багаторічна самовіддана праця Іванової Лілії Павлівни неодноразово відмічена грамотами, подяками різних рівнів, а також тричі за 20 років Подяками різних (у різні роки) Міністрів культури. Також за вагомий внесок у розвиток мистецької освіти Іванова Л. П. відзначена медаллю «За багаторічну плідну працю в галузі культури» від Міністра культури України Євгена Ніщука. З 01 вересня 2021 року ПЦК відділу «Музичне мистецтво естради» очолила Петухова Тамара Іванівна, викладач вищої категорії, захоплений естрадним мистецтвом фахівець, педагогічний стаж роботи якої нараховує понад 26 років.

 

Сьогодні викладачі відділу постійно ведуть активну методичну та профорієнтаційну роботу, створюють навчальні програми. На відділі працюють відомі композитори країни — В. В. Пацера, О. А. Глотов, М. А. Дем’янюк. Віталій Володимирович Пацера є лауреатом Премії ім. Б. М. Лятошинського Національної спілки композиторів України, лауреатом Муніціпальної премії ім. С. Богатирьова Харківської спілки композиторів, О. А. Глотов та М. А. Дем’янюк — члени Національної спілки композиторів України, автори великої кількості пісень та інструментальних творів. Вони постійно проводять творчі звітні концерти. Серед педагогів та концертмейстерів відділу працювали та працюють колишні випускники навчального закладу. Це О. Л. Блінков, Н. М. Савченко, Е. С. Келчевська, Н. Л. Котвицька, П. О. Роденко, С. О. Роденко, М. Ю. Сидоренко, О. М. Ходінов.

 

Відділ «Музичне мистецтво естради» Харківського музичного фахового коледжу характеризує не тільки професійно спрямована діяльність, а  й інтенсивне творче життя — це різноманітні конкурси, фестивалі, як в Україні, так і за її межами. Адже конкурс — це потужна сила, яка дає натхнення, позитивні емоції та надихає виконавця на творчий розвиток. За період існування відділу велика кількість студентів стала лауреатами та дипломантами різноманітних конкурсів та фестивалів. Їх число є безперечним доказом майстерності викладацького складу відділу та успішного втілення у життя славетних традицій харківської школи естрадного виконавства. Серед переможців хотілося б виділити  випускників та студентів класів: викладача Г. Г. Кравченка — Д. Олександров, С. Гелихов, А. Васильченко, Г. Мезінов, Г. Візантійська (саксофон); викладача Н. В. Мартинової — Я. Заварзіна, Е. Приступа, С. Рачкова, А.Сухініна, М.Файладзе, І.Оніщенко, А.Решетняк, А.Хорошун, М.Ліхтін (естрадний спів); викладача Л. П. Іванової — Ю. Прядко, Є. Дубова, А. Королюк, О. Бондар, К. Мартиросян, П. Фуйор, Ю. Колодницька, Д. Матвієнко, П. Богаченко, О. Козлова, М. Тарасюк, М. Лос’єва, (естрадний спів), викладача Н. Л. Котвицької — Д. Гразьон, А. Руднєва (естрадний спів). Серед володарів Гран-прі згадуємо такі прізвища: А. Микитенко, В. Холодьон, Т. Ільїна, В. Гудков, М. Тарасюк, Є. Білозеров, С. Ізобо, О. Фаліна, А. Овсюк, М. Хижко, О. Кузьмінова.

 

Окремо треба згадати участь студентів відділу у телевізійних проєктах. Найбільш яскраві імена: В. Гудков («Дантес») — переможець телевізійного проекту «Фабрика зірок-2» та Є. Білозеров — фіналіст проектів «Народна зірка-3» та «Фабрика зірок-4», Пасса Мелен — суперфіналістка 10 ювілейного сезону Голосу країни — ще раз підтвердили високий рівень професіоналізму своїх наставників та відкрили нову сторінку в історії естрадного мистецтва.

 

За роки існування відділу «Музичне мистецтво естради» понад 200 студентів отримали спеціальну освіту, пов’язану з викладанням естрадного мистецтва. Більшість з них отримала вищу освіту у навчальних закладах Харкова, Києва, Москви. Багато випускників відділу знайшли себе саме в викладацькій сфері, навчаючи молоде покоління естрадному мистецтву у мистецьких  школах  та студіях. Окремо хотілося б відзначити, що у таких проектах, як «Голос країни» та «Голос діти» ведучим вокальним тренером є випускниця 2003 року Евгенія Дубова. А випускник 1992 року Олексій Саранчин, піаніст, композитор, викладач Київської академії музики імені Рейнгольда Гліера є також і засновником та директором Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Музичний Міст».

 

Дехто обрав яскраву концертну та творчу діяльність. Серед них відомі джазові музиканти Д. Олександров, Д. Мороз, В. Шабалтас, О. Лебеденко, О. Івончик, М. Сидоренко, співачка А. Королюк, яка у 2011 році отримала звання Заслуженої артистки України.

 

Сьогодні нові тенденції естрадного мистецтва формують та втілюють випускники відділу: В. Діденко, Р. Салімов, А. Королюк, Є. Білозеров, Д. Олександров, В. Гудков, О. Захаров, О. Селіхова, О. Івончик, О. Сарачин, Є. Приступа, К. Мартиросян, Л. Мартиросян. Їх творчий потенціал та блискучі ідеї відкривають нові сторінки у сучасній історії.