IMG 25153333

11 років від дня прийняття і 10 років як проводиться у світі!

23-го серпня 2013-го року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № A/RES/67/296, в якій проголосила 6 квітня Міжнародним днем спорту на благо  розвитку та миру.

Цей день обраний не випадково. Власне 6 квітня 1896 р. у місті Афіни розпочалися перші Олімпійські ігри сучасності.

Спорт на благо миру та розвитку — ключове формулювання цієї міжнародної події, яке підкреслює важливість і необхідність цього виду загальнолюдської діяльності для всіх нас, для суспільства, держави, урядових та неурядових організацій.

Здоровий спосіб життя, фізична і інтелектуальна активність є запорукою нашого загального процвітання і благополуччя.

Україна щороку активно долучається до відзначення цього свята, розуміючи, що спорт має унікальну силу для того, щоб сприяти об’єднанню людей навколо миру, дружби та розвитку.

Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру  - відзначається 6 квітня.

Проголошено Генеральною Асамблеєю ООН 23 серпня 2013 року (Резолюція A/RES/67/296) на 96-му пленарному засіданні. Генеральна Асамблея пропонує зацікавленим сторонам співпрацювати у справі проведення Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру, відзначати його та сприяти підвищенню поінформованості про нього.

 

                                               -2-

У своєму посланні 2014 року ,на той час,Генеральний секретар ООН пан Гі Мун закликав:

«Нинішнього року ми вперше в історії відзначаємо Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку.

Нам в Організації Об'єднаних Націй відомо про те, що спорт — це універсальна мова, яка поєднує групи людей та нації, незважаючи на існуючі розбіжності.

Спорт розширює можливості молоді та сприяє зміцненню здоров'я та зміцненню таких цінностей Організації Об'єднаних Націй, як рівність, взаємна повага та справедливість. Спорт допомагає нам розповсюджувати ідеї світу, здійснювати соціальні перетворення та просуватися вперед у справі досягнення цілей у галузі розвитку, сформульованих у Декларації тисячоліття».

У ході проведення Міжнародного Дня особлива увага приділятиметься тому, як спорт може сприяти здійсненню прав людини, усуненню перешкод та зміцненню солідарності в глобальному масштабі.

Для досягнення наших цілей нам потрібна участь усіх «гравців» — урядів, міжнародних організацій, спортивного сектору, громадянського суспільства та багатьох інших.

Я наполегливо закликаю всіх громадян світу підтримати цей зростаючий рух і влитися в наші ряди, щоб використати можливості спорту для покращення життя всіх людей».

Спорт для людей та планети

Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру, який відзначається 6 квітня, надає можливість продемонструвати важливу роль спорту та фізичної активності у житті людей у всьому світі.

Спорт має здатність змінювати світ. Спорт — потужний інструмент для зміцнення соціальних зв'язків та сприяння сталому розвитку і миру, а також солідарності та повазі до всіх.

                                               -3-

Тема Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру 2023 року – «Спорт для людей та планети». Як і в попередні роки, ця всеосяжна тема дозволяє заходам у рамках Дня зосередитись на впливі та впливі спорту на сталий розвиток і світ.

Спорт має величезний потенціал для досягнення цілей у сфері сталого розвитку (ЦСР), а також для зміцнення миру та прав людини — від розширення прав та можливостей жінок і дівчат, молоді, інвалідів та інших маргіналізованих груп населення до досягнення цілей у галузі охорони здоров'я, сталого розвитку. та освіти. Організація Об'єднаних Націй давно визнала силу та універсальність спорту, використовуючи його для об'єднання окремих людей та груп за допомогою підтримки зусиль щодо розвитку спорту, участі у заходах на глобальному та місцевому рівнях, а також розробки власних кампаній та ініціатив, пов'язаних зі спортом

Дискусії будуть присвячені трьом основним темам:

  • сталий розвиток та дії в галузі клімату,
  • гендерна рівність,
  • боротьба з расизмом та мовою ненависті.

Спорт та сталий розвиток

На порядку денному у сфері сталого розвитку на період до 2030 року визнається важлива роль спорту в галузі соціального прогресу: «Одним із важливих факторів забезпечення сталого розвитку є також спорт. Ми визнаємо зростаючий внесок спорту у справу розвитку та миру, оскільки він сприяє утвердженню принципів терпимості та поваги і сприяє розширенню прав та можливостей жінок та молоді, окремих осіб та громад, а також досягненню цілей у галузі охорони здоров'я, освіти та соціальної інтеграції».

Основні відомості

                               -4-

Завдяки своєму поширенню, популярності та позитивним характеристикам спорт є ідеальним інструментом для просування цілей Організації Об'єднаних Націй у галузі розвитку та забезпечення миру.

23 серпня 2013 року Генеральна Асамблея ухвалила проголосити 6 квітня Міжнародним днем спорту на благо розвитку та миру. Прийнявши резолюцію, Генеральна Асамблея визнала позитивний вплив, який спорт має на просування прав людини, соціальний та економічний розвиток.

У резолюції (A/RES/67/296) Генеральна Асамблея «пропонує державам, системі Організації Об'єднаних Націй, і насамперед Бюро Організації Об'єднаних Націй зі спорту на благо розвитку та миру, відповідним міжнародним організаціям, а також міжнародним, регіональним та національним спортивним організаціям, громадянському суспільству, включаючи неурядові організації та приватний сектор, та всім іншим відповідним заінтересованим сторонам співпрацювати у справі проведення Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру, відзначати його та сприяти підвищенню поінформованості про нього».

Що таке біла картка? White card!

Біла картка, яка також отримала назву «Карта чесної гри»,  спрямована на просування спортивної майстерності. Вона винагороджує позитивну поведінку на полі  стверджує Дружбу, Повагу, Досконалість, Солідарність!

Червона картка - знак, що демонструється суддею при видаленні гравця/тренера з поля, в деяких видах спорту, у тому числі у футболі, гандболі, хокеї з м'ячем, регбі, легкій атлетиці тощо. Спортсмен, якому було показано червону картку, зобов'язаний залишити поле або дистанцію на стадіоні чи шосе на весь залишок змагання, а його команда не має права його замінити.

                                             *                    *         

                                                        *

                                                           

                                                          -5-

Відділення НОК України в Харківській області, провівши консультації та зустрічі з активом, підтримуючи рішення Олімпійців та Олімпійського активу  області, Рішення Генеральної Асамблеї НОК України з цих питань в цей непростий час, пов'язаний з військовою агресією з боку росії проти України, як ніколи разом об’єдналися та за участі і підтримки Харківської обласної військової адміністрації, Харківської міської ради, територіальних громад області, за щирої підтримки  олімпійської родини спільно стверджує Олімпійські цінності та ідеали спорту .

Питання одне - наші спільні дії через спорт його цінності та ідеали до Миру.

 У зв’язку із запровадженням військового стану, з метою запобігання масових зібрань та приймаючи до виконання безпрецедентні міри застереження,  які приймаються в Україні, нашому місті Харкові та Слобожанському регіоні задля збереження здоров’я усіх мешканців, так і спортсменів - ми приймаємо та розуміємо нашу відповідальність за міри безпеки учасників Олімпійських заходів, пропонуємо, черговий раз підкреслюємо, без жодних масових зібрань  хто б  де не знаходився приєднатися до акції з підняттям «Білої картки» з нагоди Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру. І особистим підняттям Білої картки (#WhiteCard) як 6 квітня, так і  протягом всього терміну проведення перших Олімпійських ігор сучасності 6-15 квітня,  висловити і своє особисте бажання жити та сприяти миру, здоровому способу життя, фізичній і інтелектуальній активності та загальному розвитку нації сталому розвитку.

Разом ми зможемо пройти всі виклики, а враховуючи обмеженість пересувань давайте не тільки в ці дні, а і  в подальшому приділяти пильну увагу збереженню миру, свого особистого здоров’я та росту фізичної активності,як запоруці здорового засобу життя, та виконаємо посильні для кожного фізичні вправи, які в подальшому повинні стати обов’язковою  складовою нашого повсякденно життя та разом підтримаємо наші Збройні Сили України, завдяки яким

                                                 -6-

ми маємо сьогодення та можливість слідувати Олімпійським цінностям.

Одна з головних тем цього заходу - боротьба з мовою ненависті та агресії. Атрибутом заходу як завжди стане "Біла картка" #Whitecard яка стала карткою "чесної гри" та стверджує: Дружбу Повагу Досконалість Солідарність,

Ми як ніколи єдині та  об’єднуємо наші  зусилля  щодо недопущення російських і білоруських спортсменів до участі у міжнародних змаганнях за жодних умов, навіть під нейтральним прапором.

І разом покажемо "червону картку" насиллю, горю, розрусі, агресії, всім протиправним діям за що в спорті слідує вилучення. І це ми реально бачимо в реаліях сьогодення та на зруйнованих спортивних базах Олімпійської підготовки області.

Вшануємо хвилиною мовчання всіх наших співвітчизників які загинули від рук агресора!

Так і ми разом як словом так і справами задекларуємо:

"Ні – війні в Україні!" -“No War in Ukraine”

Так Миру! -Yes to peace!

 Ні війні!  No war!

Спасибі нашим ЗС України, всім Захисникам за сьогодення!

Якщо маєте таку можливість, просимо Вас висвітити дану акцію з підняттям  «Білої картки» та висловити свою активну громадську позицію і ваше особисте відношення як до свого здоров’я так і всіх  оточуючих, на сторінках Ваших соціальних мереж або іншим шляхом і надіслати матеріали на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  чи  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

З глибокою повагою