24 грудня ми відзначаємо день народження Валерії Федорівни Кравець. Її музикознавча, педагогічна, лекторська та краєзнавча діяльність стала яскравою сторінкою мистецького життя не лише Харкова, але й всієї України.
З 1974 року життя В.Кравець пов'язане з Харківським музичним училищем, де вона викладала українську та світову музичну літературу, розроблені нею курси музичної психології та методики викладання музичної літератури.
У 1983 році Валерія Федорівна очолила циклову комісію музичної літератури. На цій посаді вона плідно працювала над розв'язанням академічних задач, створила навколо себе колектив педагогів-однодумців. В роботі зі студентами сприяла творчому становленню своїх вихованців, залучала до пошукової роботи, керувала дослідженнями, які часто сягали справжнього наукового рівня. Достатньо згадати виступи її студентів на конференціях місцевого, республіканського та міжнародного рівнів, блискучі перемоги на конкурсах та олімпіадах у Харкові, Запоріжжі, Києві тощо. Багато хто з випускників В.Кравець не лише успішно продовжив студіювання у вищих навчальних закладах, але й підтвердив зацікавленість в науковій діяльності.
Надзвичайним був і залишається власний внесок В.Кравець у музичну науку та просвітництво. Як авторка статей та доповідей, матеріалів для радіо та телебачення вона охопила широке коло питань з історії вітчизняної музики та проблем сучасної музичної культури. Серед її улюблених тем – дослідження творчості вітчизняних композиторів, концертне життя Харкова: минуле та сьогодення; сторінки історії професійної музичної освіти
Яскравий лекторський талант Валерії Федорівни розкрився в публічних наукових доповідях на симпозіумах «Харківських асамблей», конференціях українського відділення Міжнародної асоціації педагогів-піаністів (ЕПТА); в авторських телевізійних програмах та відеофільмах («Сюїта долі», «Сковорода-музикант», «Родина Алчевських»), в роботі ведучої численних концертів на сценах Харківської обласної філармонії, ХНАТОБу.
За велику дослідницьку та пропагандистську роботу в становленні та розвитку української музичної культури була нагороджена творчою премією ім. І. Слатіна (1996). У 1999 році В.Кравець отримала почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України», в 2002 році стала дипломантом конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена».
З нагоди святкування 140-річчя Харківського музичного фахового коледжу ім.Б.М.Лятошинського особливого значення набуває діяльність В.Кравець як дослідниці історії нашої alma mater. Продовженням цієї роботи стали розвідки та публікації матеріалів, присвячених сторінкам славного минулого та сучасним досягненням колектива навчального закладу; видання наукових збірок, ювілейних брошур; створення музейних експозицій. Сама ж Валерія Кравець залишається однією з найяскравіших постатей нашої історії.
З повагою та захопленням, колеги та вихованці Валерії Федорівни.