1 lflflhgk

З перших років існування Харківського музичного училища, нині — Харківського музичного фахового коледжу на його базі були відкриті класи дерев’яних і мідних духових інструментів, а викладання гри на ударних інструментах було запроваджене десь у 20-ті роки XX сторіччя.

 

У дореволюційний період до складу педагогів відділу входили: А. А. Юр’ян — випускник Санкт-Петербурзької консерваторії, учень Ф. Гоміліуса (клас валторни) та М. Римського-Корсакова (клас композиції), один з фундаторів латиської професійної музики, викладав класи валторни, труби і тромбона; Ю. А. Юр’ян — вихованець Санкт-Петербурзької консерваторії (клас валторни); Г. А. Гек — здобув освіту в Магдебурзі (клас гобою), артист симфонічного оркестру оперного театру, викладав класи гобоя і кларнета; Ф. В. Кучера — вихованець Амстердамської консерваторії (клас фагота); В. Й. Катанський — трубач і теоретик, капельмейстер військового оркестру; Д. Й. Катанський — випускник Харківського музичного училища (клас тромбона), артист симфонічного оркестру оперного театру, автор численних транскрипцій віолончельної та контрабасової літератури для тромбона.

 

Документальні свідчення про роботу відділу духових інструментів у період після 1917 року маємо від 1921-1922 навчального року, коли в списку професорів і викладачів значилися: М. М. Арабей — фаготист, випускник Харківського музичного училища, удосконалювався і викладав у Москві; О. О. Антонов — трубач, закінчив Санкт-Петербурзьку консерваторію, виступав солістом з симфонічними оркестрами; В. В. Бровкович — гобоїст, вихованець Санкт-Петербурзької консерваторії; В. О. Кокотов — валторніст, випускник Астраханського музичного училища, упорядкував школу і збірник етюдів для валторни; Т. Н. Кричевський — флейтист, закінчив Санкт-Петербурзьку консерваторію, виступав у концертах із симфонічним оркестром, склав збірник оркестрових соло для флейти; Г. К. Риков — кларнетист, після закінчення Харківського музичного училища і консерваторії працював саме в музичному училищі.

 

Вагомий внесок у розвиток виконавської культури Харкова зробили музиканти-духовики, що почали викладати в училищі по війні. Це І. І. Ганзбург, С. Г. Зуєв, А. Г. Родман, І. Є. Морштейн, О. Г. Шустер, Д. І. Кузнецов, Л. А. Романенко, А. Г. Підченко, Л. М. Джмурій. Вони виховали плеяду чудових виконавців на духових і ударних інструментах, які стали лауреатами міжнародних та національних конкурсів і окрасою провідних оркестрів багатьох філармоній і музичних театрів. Більшість із них уже самі стали викладачами, мають високі нагороди, звання та наукові ступені, виховують нову зміну талановитої молоді. Варто назвати фаготиста Г. А. Абаджяна — нині першого проректора ХНУМ ім. І. П. Котляревського, народного артиста України, заслуженого діяча мистецтв України, професора, кандидата мистецтвознавства; гобоїста В. І. Лебедєва — професора кафедри ХДІМ ім. І. П. Котляревського; трубача В. Г. Гриника, який багато років працював солістом симфонічного оркестру ХАТОБу, потім очолив клас труби в Харківській музичній школі-десятирічці, виховав багато чудових музикантів; флейтиста Л. Г. Гриника, що багато років працював солістом симфонічного оркестру ХАТОБу, а потім солістом оркестру Харківської філармонії, нині — завідувач відділом у ХССМШ; валторніста М. І. Островського, який тривалий час працював концертмейстером групи валторн симфонічного оркестру Харківської філармонії, а зараз — інспектор симфонічного оркестру Харківської філармонії, викладав в музичному училищі. Серед обдарованих вихованців відділу слід згадати Олександра та Сергія Новакових, Сергія Цоцоріна. Леоніда Виноградова, Олександра Гладких. Юрія Логвинова, Олексія Лафакі, Тараса Куценка, Сергія Михайлова та інших.

 

Понад сорок років працює в коледжі Володимир Миколайович Бобров, який і нині завідує відділом духових та ударних інструментів. З 1985 року він керівник духового оркестру. Цей колектив — гордість навчального закладу і міста, лауреат Всеукраїнського конкурсу (1998). Духовий відділ і оркестр, керовані В. М. Бобровим, за оцінкою атестаційної комісії Міністерства культури визнані одними з кращих в Україні.

 

Студенти провідних викладачів відділу різних років В. М. Боброва, Г. Г. Кравченка, Є. М. Боброва, А. М. Боброва, В.І. Пилюкова, М. І. Островського, І. І. Дзялика, К. І. Моторного щороку здобували та здобувають високі лауреатські звання на престижних конкурсах і фестивалях. Тільки за останні роки лауреатами стали понад 50 випускників відділу.

 

Безумовно, перемоги на різних конкурсах, участь у концертах міського, обласного, республіканського і міжнародного рівня — це і заслуга чудових концертмейстерів Н. П. Гусєвої, М. Л. Трембовлєвої, Т. М. Лєсновської, О. В. Петрової, Я. В. Овчаренко.

 

СКЛАД КОМІСІЇ

Бобров Володимир Миколайович — голова ПЦК, відмінник освіти України, викладач класу кларнета, художній керівник та диригент духового оркестру

Бехбудов Олександр Ілхамович — викладач класу ударних інструментів

Гусєва Наталя Павлівна — концертмейстер

Котляр Сергій Дмитрович — викладач класу валторни

Крилова Галина Євгенівна — викладач класу флейти

Куценко Віталій Данилович — заслужений діяч мистецтв України, доцент, художній керівник та диригент симфонічного оркестру, викладач класу диригування

Марченко Максим Валерійович — викладач класу флейти

Мірошниченко Юрій Анатолійович — викладач класу диригування

Моторний Костянтин Іванович — викладач класу туби

Овчаренко Яна Вікторівна — концертмейстер

Петрова Ольга Володимирівна — концертмейстер

Пілюков Віктор Іванович — викладач класу труби

Рогинський Юрій Володимирович — викладач методики гри на духових інструментах, історії виконавства

Торкот Тарас Васильович — викладач класу тромбона

Харун Євген Олегович — концертмейстер