Відділ оркестрових струнних інструментів – один з найстаріших в коледжі. Його існування співпадає з відкриттям самого навчального закладу. Роботу відділу започаткували видатні митці другої половини XIX – початку XX століть. Серед них скрипалі В.І.Слатін та К.К.Горський, останній випускник Петербурзької консерваторії по класу скрипки Л.С.Ауера та по класу композиції М.А.Римського-Корсакова. На відділі працювали професор Московської консерваторії А.С.Шпор та ще один учень Л.С.Ауера – Й.Ю.Ахрон. Клас віолончелі викладав випускник Московської консерваторії П.О.Данильченко, якому в свій час П.І.Чайковський присвятив «Варіації на тему рококо». У 1880-ті роки клас віолончелі, контрабасу та камерного ансамблю викладав випускник Московської консерваторії А.Е. фон Глен. Серед його учнів відомі музиканти – І.І.Прес, Є.Я.Бєлоусов, І.І.Дубинський, М.Є.Букінік. Гордістю навчального закладу завжди був студентський симфонічний оркестр під орудою директора тодішнього училища І.І.Слатіна.

Після Великої вітчизняної війни в Харкові працювала плеяда талановитих музикантів-скрипалів. Серед них видатний педагог, учень С.К.Барцевича та Л.С.Ауера Ілля Володимирович Добржинець. Вихованці І.В.Добржинця протягом багатьох років грали в оркестрі філармонії, займалися викладацькою діяльністю в музичних навчальних закладах різних рівнів країн колишнього СРСР. В той же час у стінах навчального закоалу викладав видатний скрипаль другої половини XX століття Адольф Арнольдович Лещинський – один з останніх та улюблених учнів К.Флеша. Так в стінах закладу були закладені прекрасні та усталені традиції двох світових скрипкових шкіл виконавства XX століття – російської та німецької. Учні та послідовники класу А.А.Лещинського, серед яких Ю.Сухін, Л.Зейде, Н.Петреско та інші, на протязі різних років, наслідуючи традиції свого вчителя, вели активну професійну викладацьку діяльність у стінах мистецького закладу. Багато талановитих скрипалів вийшло з класу учня А.А.Лещинського – Леоніда Михайловича Андрусенка. Серед них – лауреат міжнародних конкурсів М.Кугель.

Більшість викладачів відділу працювали артистами оркестру Харківської філармонії, викладачами Харківської музичної школи-дисятирічки та консерваторії: С.Фарберов, Й.Гельфандбейн, А.Козловичер, І.Коган, С.Бружаницький, І.Заславський. В 1950-х роках студентський симфонічний оркестр очолював талановитий музикант Дмитро Мусійович Злобинський.

У 1960-ті роки на відділі почали працювати енергійний та самовідданий музикант, випускник музичного училища Ю.В.Сухін та Д.Г.Шуаєв, який став ініціатором створення класу альта та камерного оркестру. Згодом до викладацького складу приєдналися Л.Й.Зейде, Л.Г.Лімарова, Н.Л.Кремінчуцька, В.Т.Резнік. Посаду завідувача відділу обіймав учень А.А.Лещинського Володимир Іванович Руденко. Хоча в Харкові він працював не багато років, але досить продуктивно. Його методичні розробки та редакції скрипкових творів отримали широке практичне розповсюдження за межами країни.

Починаючи з 1989 року і протягом багатьох років на відділі працював учасник Великої Вітчизняної війни, видатний диригент Харківської філармонії, талановитий композитор, автор монографій Павло Пилипович Шеметов.

У 1976 році на відділ викладачем по класу віолончелі було прийнято вихованку класу О.М.Щелкановцевої Ірину Михайлівну Валяшкіну, яка працювала в музичному училищі до 2004 року. Серед її випускників багато лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів, артистів оркестрів міста та країни.

З 1988 року на відділі розпочала свою викладацьку діяльність випускниця Харківського інституту мистецтв класу викладача С.Г.Кочаряна Ольга Миколаївна Шевель. Починаючи з 1988 року і по сьогодні вона очолює предметно-циклову комісію «Оркестрові струнні інструменти» та є незмінним керівником та диригентом камерного оркестру коледжу.

1990-ті роки відзначені появою нових талановитих музикантів-викладачів по класу скрипки, які активно працюють на відділі і сьогодні. Це випускниці Харківського інституту мистецтв Галина Йосипівна Тевелевич та Надія Олександрівна Машина. Всі вони дбайливо зберігають закладені традиції харківської струнної школи виконавства. Серед їх випускників багато лауреатів конкурсів різних рівнів – від міжрегіональних до міжнародних.

Поряд з провідними викладачами відділу сьогодні працюють молоді та талановиті викладачі та виконавці, випускниці навчального закладу О.А.Подмарьова та О.В.Пищита. Також на відділі активно та плодовито працюють відомі харківські музиканти, викладачі-сумісники – А.І.Альохіна, Н.Є.Амстібовська, Ю.М.Дедюля, В.С.Литовченко, О.В.Піцан, Ю.Г.Подлєсний, С.В.Портов та Р.В.Ущаповський.

Всі студенти відділу складають основу симфонічного та камерного оркестрів – творчих колективів, які мають багато різнопланових яскравих виступів на концертних сценах міста Харкова. Вихованці відділу беруть постійну активну участь у конкурсах, фестивалях, семінарах, творчих проектах, демонструючи високий рівень професійної майстерності. Випускники відділу – студенти не лише харківських вищих навчальних закладів, але й поповнюють лави студентства закладів вищої освіти України, Російської Федерації, Німеччини.

З гордістю та повагою, вдячністю та пам’яттю ставляться викладачі до своїх великих наставників. Так само передають вони набуток харківської струнної школи своїм вихованцям. Творчі та професійні здібності викладацького складу відділу є добрим стимулом та кращим прикладом для зростання професійної майстерності студентів Харківського музичного фахового коледжу.

СКЛАД КОМІСІЇ

Шевель Ольга Миколаївна – голова ПЦК, викладач класу альта, художній керівник та диригент камерного оркестру

Агішева Ксенія Закірівна – концертмейстер

Білий Владислав Володимирович – концертмейстер

Гусєва Наталя Павлівна – концертмейстер

Дубініна Наталія Ігорівна – концертмейстер

Красинська Ірина Петрівна – концертмейстер

Крилова Олена Вікторівна – концертмейстер

Машина Надія Олександрівна – викладач класу скрипки

Пищита Ольга Василівна – викладач класу скрипки

Сидорова Ольга Михайлівна – концертмейстер

Тевелевич Галина Йосипівна – викладач класу скрипки