ПЦК «Народні інструменти» - Офіційний сайт Харківського музичного училища ім. Б.М.Лятошинського

Офіційний сайт Харківського музичного училища ім. Б.М.Лятошинського
+38 (057) 732-94-42  ǀ  61001, Україна, м. Харків, Гімназійна набережна, 1А  ǀ  hmu1883@gmail.com
Х А Р К І В С Ь К Е
М У З И Ч Н Е У Ч И Л И Щ Е
і м е н і Б. М. Л я т о ш и н с ь к о г о
1 8 8 3 рік
Офіційний сайт Харківського музичного училища ім. Б.М.Лятошинського
Офіційний сайт Харківського музичного училища ім. Б.М.Лятошинського
Офіційний сайт Харківського музичного училища ім. Б.М.Лятошинського
+38 (057) 732-94-42   ǀ   hmu1883@gmail.com
61001, Україна, місто Харків, Гімназійна набережна, 1А
Х А Р К І В С Ь К Е
М У З И Ч Н Е У Ч И Л И Щ Е
і м е н і Б. М. Л я т о ш и н с ь к о г о
1 8 8 3 рік
У Ч И Л И Щ Е
+38 (057) 732-94-42   ǀ   hmu1883@gmail.com
61001, Україна, м. Харків, Гімназійна набережна, 1А
У Ч И Л И Щ Е
61001, Україна, м. Харків, Гімназійна набережна, 1А
М У З И Ч Н Е
У Ч И Л И Щ Е
Х А Р К І В С Ь К Е
М У З И Ч Н Е У Ч И Л И Щ Е
і м е н і Б. М. Л я т о ш и н с ь к о г о
і м е н і Б. М. Л я т о ш и н с ь к о г о
Х А Р К І В С Ь К Е
+38 (057) 732-94-42   ǀ   hmu1883@gmail.com
м. Харків, Гімназійна набережна, 1А
+38 (057) 732-94-42   ǀ   hmu1883@gmail.com
м. Харків, Гімназійна набережна, 1А
Перейти до контакту
ПЦК «НАРОДНІ ІНСТРУМЕНТИ»

На відділі представлені практично всі академічні народні музичні інструменти, у тому числі баян, акордеон, добра, балалайка, цимбали, бандура, гітара. Слід зауважити, що підвищений інтерес до народних музичних інструментів існував у музичному училищі завжди. З появою окремого відділу, до нього ввійшли висококваліфіковані викладачі струнних, духових та народних інструментів, які іноді вдавалися до суміщення різних спеціальностей.

Відкриття класу домри в училищі стало можливим завдяки видатному ентузіастові народного музичного мистецтва В.А.Комаренку (1887-1969). Музичну освіту він здобув у ХМУ, яке закінчив 1906 року по класу кларнета, а згодом одержав диплом оркестрово-капельмейстерського відділу. У 1920 році він керував новоствореним оркестром народних інструментів при губернському відділі народної освіти, а з березня 1920 року – камерним ансамблем народних інструментів ім. В.В.Андреєва, де партію домри виконували В.Цуканов, пізніше Г.Михайличенко, І.Кріцин.

Одним із перших викладачів по класу баяна був М.В.Пономарьов (1900-1970). Його учень – О.І.Морозов (1913-1975) після закінчення ХМУ отримав запрошення на посаду викладача по класу баяна. У повоєнні роки він продовжив педагогічну роботу, а після 1947 року успішно керував оркестром баяністів.

О.І.Морозов виховав багато талановитих учнів. Варто назвати й такі імена: Костянтин Мясков (1921-1979) – композитор, концертний виконавець, заслужений діяч мистецтв України; Віктор Грідін – народний артист Росії, концертний виконавець, композитор, головний диригент державного ансамблю «Росія»; Віктор Протопопов – професор кафедри народних інструментів Донецької державної консерваторії; Віталій Курисько – доцент, декан факультету «Музичне мистецтво» Харківської державної академії культури, заслужений діяч мистецтва України та багато ін.

У 1924 році в Харківському музично-драматичному інституті (нині ХНУМ ім. І.П.Котляревського) і одночасно в музичному технікумі (нині ХМУ) були відкриті класи домри В.А.Комаренком. Відділ, де навчали гри на народних інструментах, а також суміжних спеціальностей, називався капельмейстерсько-хормейстерським. Викладали тут переважно за сумісництвом педагоги консерваторії.

24 вересня 1946 року був сформований відділ народних інструментів, на якому працювали викладачами М.В.Пономарьов, О.І.Морозов, І.Г.Єгупов, А.О.Дунаєв (клас баяна), Д.Я.Андренко, В.А.Комаренко, Д.М.Злобінський (диригування, оркестровий клас), К.Л.Дорошенко (інструментування), М.І.Фатєєв (клас домри, завідувач відділу). З 1947 року починають викладацьку роботу по класу баяна О.Я.Милославський та Я.М.Кантор, який став у 1949 році завідувачем відділу.

У 1944 році було відкрито відділ сліпих баяністів – інвалідів війни, учні якого мешкали в інтернаті на повному соціальному забезпеченні, їм гарантувалося працевлаштування. У 1949 році, ще студентом 4-го курсу училища, розпочав викладати в ХМУ випускник цього відділу 1950 року. В.Я.Подгорний – славнозвісний композитор, концертний виконавець, професор кафедри народних інструментів ХДІМ, заслужений діяч мистецтв України, занесений в довідник «Видатні люди світу» за досягнення в музичному мистецтві.

Високий професіоналізм та захопленість своєю справою дозволили йому виховати цілу низку талановитих музикантів, які в подальшому продовжили та зміцнили педагогічні традиції свого наставника. Це такі випускники ХМУ: М.Кутлін – соліст-ансамбліст оркестру народних інструментів Харківської філармонії; О.Назаренко – професор, заслужений діяч мистецтв України; Й.Пуріц – соліст Москонцерту та Держконцерту, володар «Золотого диска» (Німеччина); Ю.Абраменко – лауреат Міжнародного конкурсу в Клінгенталі (Німеччина), асистент Московського музично-педагогічного інституту, викладач ХДІМ, соліст, концертмейстер Мурманської філармонії; О.Міщенко – лауреат у складі дуету О.Міщенко-І.Снєдков на Міжнародному конкурсі баяністів у Клінгенталі, автор численних перекладів та методичних робіт, професор ХДІМ, заслужений артист України.

Чимало випускників училища плідно працюють у музичних навчальних закладах Харкова. Наприклад, Сидоряк В.М.,О.Співак – виконавці, викладачі по класу баяна в Харківському педагогічному коледжі; Л.Чуб (Панікарова) та В.Лєснєвський – старші викладачі ХДАК, Т.В.Большакова – декан ХДАК, заслужений діяч мистецтв України та багато інших.

У 60-ті роки минулого сторіччя зросла чисельність студентів, було відкрито клас акордеона, а також заочне відділення з п’ятирічним терміном навчання. У зв’язку з цим відділ поповнився групою молодих викладачів. Це О.Яровий (очолював відділ у 1966-1991 роках), С.Дядечко, Л.Назаренко, Є.Ващенко (у 1991-2002 роках керував відділом), І.Кріцин, Г.Курисько, В.Артеменко (очолював відділ з 2003 по 2008 рік), Є.Малихін. Випускники ХДІМ, вихованці різних викладачів, вони продовжили традиції виконавства, закладені різними школами.

Упродовж 1982-2001р. працював на відділі І.І.Снєдков (нині професор кафедри народних інструментів ХДІМ) – яскравий виконавець, ініціативний викладач, заслужений артист України. У дуеті з О.В.Міщенком неодноразово був лауреатом багатьох міжнародних та республіканських конкурсів. Лауреатами стали і вихованці його класу в ХМУ: А.Стрілець – викладач ХНУМ, лауреат міжнародних конкурсів, Є.Шелест – лауреат міжнародного конкурсу в м.Брянську. З 2005 року став працювати в ХМУ його учень Харченко О.М. – лауреат Всеукраїнського конкурсу, випускник Ващенко Є.Л. в ХМУ та учень І.І.Снєднкова. Харченко О.М. – соліст квартету «Сірий фолк» Харківської філармонії, який створили випускники ХМУ: Яковенко Ю. – домра (нині диригент ХАНТОБ ім. М.Лисенка), Проценко В. – балалайка (лауреат міжнародного конкурсу в м.Брянськ), Червінський І. – контрабас (випускник ХМУ по класу гітари, клас викладача Гризодуба В.В.).

У повоєнні роки випускників консерваторії по класу добри було небагато. Це, зокрема, домристи М.І.Фатєєв, М.Т.Лисенко, В.І.Міхеліс, Б.О.Михєєв, які згодом стали викладачами відділу народних інструментів училища.

З 1947 по 1951 роки клас домри, гітари і балалайки в ХМУ вів Микола Тимофійович Лисенко. У 1936 році він закінчив Харківський музичний технікум по класу домбри у В.А.Камаренка, а 1947 році – Харківську консерваторію. Його випускниками були В.Міхеліс, Ф.Коровай, Є.Бортник, В.Баскаков, Б.Міхеєв, В.Савіних, В.Яровий, В.Ніколаєв.

З 1950 року в Харківській консерваторії і за сумісництвом в ХМУ працював В.І.Міхеліс. Його найкращі випускники – А.Калабухін (диригент ХАТОБу ім. М.В.Лисенка, народний артист України), В.Гризодуб (доцент ХДІМ), М.Васильєв – лауреат Міжнародного фестивалю молоді і студентів, володар першої премії та золотої медалі в Австрії 1959 року.

У 1953 році закінчив ХМУ по класу домри Федір Гнатович Коровай (1927-1989), видатний музикант, лауреат республіканського та всесоюзного конкурсів, отримав першу премію та золоту медаль Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві 1957 рік, заслужений діяч мистецтв України, був професором ХДІМ ім. І.П.Котляревського, з 1963 по 1969 роки працював у ХМУ.

1957 році закінчив ХМУ Борис Олександрович Міхеєв, потім навчався в ХДІМ у Т.М.Лисенка. Упродовж 1975-1977 роки він був директором ХМУ, 1985 році – ректором Донецького музично-педагогічного інституту, а з 1988 року працює в ХДІМ, професор, заслужений діяч мистецтв України.

Традиції цих майстрів продовжує їхня вихованка Г.Г.Клименко, що веде в училищі клас домри 40 років; її численні учні неодноразово отримували лауреатські звання на престижних конкурсах і фестивалях. З 1978 року по класу домри і диригування працюють Л.М.Мельнікова та О.Г.Ковєнєва. Л.М.Мельникова з 2004 року по 2016 рік голова ПЦК «Народні інструменти». Її учениця Я.В.Данилюк – лауреат міжнародних конкурсів, нині викладач ХНУМ ім. І.П.Котляревського. Учениці класу К.Сліпченко та І.Шутенко – лауреати Всеукраїнських конкурсів. З 2009 року за сумісництвом клас домри в ХМУ стала викладати Н.Є.Костенко – доцент кафедри ХНУМ, лауреат міжнародного конкурсі та інших конкурсів, кандидат мистецтвознавства. Вона виховала лауреатів конкурсів А.Воробйову, К.Тищенко, К.Мирного, К.Харламенко). У різні часи клас балалайки вели М.Ткачов, Є.Богдан, М.Набойченко, В.Козлов, Є.Булгаков – нині викладач ХМУ (клас балалайки). Їх вихованці – В.Проценко, А.Барсуков, Д.Голенко, М.Співак підтверджують високий рівень професійної підготовки почесними перемогами на міжнародних та національних виконавських змаганнях. А.Барсуков – соліст ансамблю «Весела банда».

Клас бандури започаткував у ХМУ в 1953 році П.Г.Іванов. Він розвивав харківський спосіб гри на бандурі. З 1982 року цей клас відновлено викладачем О.О.Костенко. А з 1988 року і донині клас бандури веде Л.В.Панова – голова ПЦК «Народні інструменти» (струнно-щипкові). Серед її учнів – лауреати Всеукраїнських конкурсів О.Філон, Н.Цакун, А.Євдокименко, Н.Ісакова, Г.Горільчанник, А.Черниш, Т.Григор’єва. Колишні випускники викладача Л.В.Панової сестри Слюсаренко – лауреати Міжнародного конкурсу імені Гната Хоткевича, Народні артисти України. За сумісництвом викладає клас бандури в ХМУ доцент ХНУМ, лауреат міжнародного конкурсу, кандидат мистецтвознавства Л.С.Мандзюк. Серед її учнів – лауреати Всеукраїнських конкурсів Н.Мельник, Д.Кривошапченко, А.Хмирова, А.Жирова, М.Митко та ін.

У 50-ті роки минулого сторіччя спробу навчання гри на цимбалах здійснив П.Г.Іванов. Однак тільки з 1986 році було відкрито постійно діючий клас цимбалів під керівництвом О.О.Костенко, нині Заслуженим діячем мистецтв України. Її учні – активні учасники конкурсів і фестивалів. Серед них: О.Савицька – лауреат міжнародних конкурсів, викладач Харківської Академії культури; Т.Стрілець – солістка ансамблю «Обереги», викладач Харківського училища культури. О.О.Костенко – учасник кількох всесвітніх конгресів цимбалістів як методист, гра її студенів відзначена Всесвітньою асоціацією цимбалістів. Випускниця її класу О.Юрченко – Лауреат міжнародних і Всеукраїнських конкурсів – плідно працює за сумісництвом в ХМУ, викладач по класу цимбал ДМШ №9.

Клас гітари розпочав своє існування в ХМУ з 1939 року. Після війни він діяв певний час під керівництвом М.Т.Лисенка. У 1976 році Б.О.Міхеєв, тодішній директор ХМУ, сприяв відновленню класу гітари і запросив викладачем В.К.Петрова. Серед випускників його класу В.І.Доценко – нині професор кафедри народних інструментів ХДІМ, заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів, відомий гітарист-виконавець, творча манера якого позначена яскравим темпераментом та блискучою технікою; В.Кісь працює у Москві в ансамблі відомого співака О.Малініна; В.Ткаченко – лауреат міжнародних конкурсів, викладач ХДІМ; а також А.Мартим’янова – лауреат міжнародних конкурсів, викладач Харківського педагогічного університету. Багато вихованців В.К.Петрова за період навчання в ХМУ успішно виступали на фестивалях та конкурсах різного рівня, де отримували звання лауреатів – А.Субота – викладач Харківської академії культури, О.Кригін – викладач ХГАта ін.

З 1978 року на відділі працює викладачем по класу гітари В.В.Гризодуб, маючи різнобічну вищу музичну освіту (гітара, віолончель, аспірантура з камерного ансамблю). Випускники його класу навчаються у Вищій академії музики в Зальцбурзі (Австрія) В.Ковальов, А.Каратаєва. А.Лейбіна – викладач Харківського училища культури. Нині клас гітари веде Шевчук І.О. Тільки за останній рік має лауреатів Всеукраїнських та міжнародних конкурсів М.Полторацького, О.Бойко, А.Островерха. Разом прийшли працювати по класу гітари лауреат міжнародних конкурсів О.Г.Кулик та лауреат Всеукраїнських конкурсів Д.М.Панченко. Всі навчались у В.К.Петрова.

Значний внесок у роботу відділу зробили концертмейстери – лауреати і дипломанти конкурсів Л.І.Шатравка, Л.Г.Селезньова, Н.П.Гусєва, Т.М.Скрипник, Т.М.Самоварова, О.О.Ярова.

Особливої уваги на відділі народних інструментів заслуговує робота з творчими колективами. У повоєнні роки оркестром народних інструментів ХМУ керували В.А.Комаренко, М.І.Фатєєв, Д.М.Злобінський, пізніше естафету прийняли М.П.Будянський, Б.О.Міхеєв, заслужений діяч мистецтв, В.І.Ніколаєв. З 1986р. оркестром народних інструментів керує В.М.Городовенко, заслужений діяч мистецтв, який продовжив кращі традиції.

Ансамбль народних інструментів «Слобожаночка» з 2009 року існування неодноразово ставав лауреатом Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

Понад 50 студентів – учасники різних ансамблів стали лауреатами та дипломантами конкурсів.

Виступи на радіо і телебаченні, у залах філармонії, оперного театру, Українського культурного центру, на підприємствах міста засвідчують активну роботу викладачів, достатній рівень фахового виховання студентів.


СКЛАД КОМІСІЇ

Панова Лариса Вікторівна – Голова ПЦК , викладач з класу бандура

Ващенко Євген Леонідович – викладач з класу баян та акордеон

Городовенко Валерій Миколайович – Заслужений діяч мистецтв України, викладач з класу диригування, художній керівник та диригент симфонічного оркестру

Гризодуб Володимир Вікторович – викладач з класу гітара

Архипенко Павло Вікторович – викладач з класу баян та акордеон

Клименко Галина Григорівна – викладач з класу домра

Ковенєва Ольна Георгіївна – викладач з класу домра

Костенко Олена Опанасівна – Заслужений діяч мистецтв України, викладач з класу цимбали

Малихін Євген Георгійович – викладач з класу баян та акордеон

Мельникова Любов Миколаївна – викладач з класу домра

Панченко Денис Миколайович – викладач з класу бандура

Селезньова Людмила Георгіївна – концертмейстер

Харченко Олександр Миколайович – викладач з класу баян та акордеон

Шевчук Ірина Олександрівна – викладач з класу гітара

Ярова Олена Олексіївна – концертмейстер


ВИДАТНІ ВИПУСКНИКИ

ГОРОДОВЕНКО ВАЛЕРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ (16.09.1944 р.н, м.Харків) Виконавець на народних інструментах (домра), педагог, диригент. У 1967 році закінчив Харківське музичне училище по класу домри (клас В.М.Цуканова), та по класу диригування (клас М.П.Будянського). У 1972 році закінчив Харківський інститут мистецтв по класу домри (клас Ф.Г.Коровая) та по класу диригування (клас В.О.Гризодуба). З 1966 року художній керівник і диригент оркестру народних інструментів Обласного палацу дитячої та юнацької творчості. 3 1975 року викладач відділу народних інструментів та з 1984 року очолює оркестр народних інструментів Харківського музичного училища. Нагороджений муніципальною премією ім.Слатіна (2002). Заслужений діяч мистецтв України.

ГОРОДОВЕНКО ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА (23.06.1946 р.н, м.Харків) Виконавець на народних інструментах (домра), педагог. У 1966 році закінчила Харківське музичне училище по класу домри (клас В.М.Цуканова), та по класу диригування (клас М.П.Будянського). У 1970 році закінчила Харківський інститут мистецтв по класу домри (клас Ф.Г.Коровая) та по класу диригування (клас В.І.Міхеліса). 3 1993 по 2006 рік заступник директора з навчально-виробничої практики та викладач відділу народних інструментів Харківського музичного училища. Нагороджена знаком «Відмінник освіти України».

ДОЦЕНКО ВОЛОДИМИР ІГОРЕВИЧ (28.08.1962 р.н, м.Харків) Виконавець на народних інструментах (гітара), педагог. У 1981 році закінчив Харківське музичне училище по класу гітари (клас В.К.Петрова). У 1986 році закінчив Московський державний музично-педагогічний інститут ім.Гнесіних та в 1992 році аспірантуру (клас А.К.Фраучі). 3 1988 по 1990 рік викладач відділу народних інструментів Харківського музичного училища. 3 1992 року викладач по класу гітари Харківського національного університету мистецтв. Професор. Заслужений артист України.

КОРОВАЙ ФЕДІР ГНАТОВИЧ (1927-1989 рр.) Виконавець на народних інструментах (домра), педагог. У 1954 році закінчив Харківське музичне училище по класу домри (клас В.М.Цуканова). У 1959 році закінчив Харківську державну консерваторію (клас М.Т.Лисенка). У 1962 році закінчив аспірантуру Київської консерваторії (клас М.М.Геліса). 3 1977 по 1981 рік декан виконавського факультету Харківського інститута мистецтв. 3 1985 по 1989 рік завідуючий кафедри народних інструментів Харківського національного університету мистецтв. 3 1988 по 1990 рік викладач відділу народних інструментів Харківського музичного училища та викладач по класу домри і керівник ансамблю Харківського інституту мистецтв. 3 1992 року викладач по класу гітари Харківського національного університету мистецтв. Професор. Заслужений діяч мистецтв України.

МІХЕЄВ БОРИС ОЛЕКСАНДРОВИЧ (09.01.1937 р.н., м.Саранськ) Виконавець на народних інструментах (домра), композитор, диригент, педагог. У 1957 році закінчив Харківське музичне училище по класу домри (клас В.М.Цуканова). У 1963 році закінчив Харківську державну консерваторію по класу домбра (клас М.Т.Лисенка) та по класу диригування (клас К.Дорошенка). 3 1963 по 1977 рік викладач Харківського інституту мистецтв. 3 1970 ріку декан виконавського факультету Харківського інституту мистецтв. З 1975 по 1977 рік директор Харківського музичного училища. Був викладачем: Харківського інституту культури, Харківського інституту мистецтв, Воронезького інституту мистецтв, Львівської консерваторії. 3 1978 по 1985 рік ректор Донецького музично-педагогічного інституту. З 1991 по 2005 рік проректор Харківського державного університету мистецтв. Професор. Заслужений діяч мистецтв України.

МІЩЕНКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ (11.07.1956 р.н.) Виконавець на народних інструментах (баян), педагог. У 1971 році закінчив ДМШ №4 м.Харкова (клас І.С.Степаненка). У 1975 році закінчив Харківське музичне училище (клас В.Я.Подгорного). У 1980 році закінчив Харківський державний інститут мистецтв (клас В.Я.Подгорного). У 1980 році закінчив асистентуру-стажування РАМ ім. Гнесіних (творчий керівник М.Й.Імханицький). З 1980 року викладач, доцент (1985), професор (2004) Харківського державного інституту мистецтв. Учасник конкурсів: у складі баяністів (із І.Снєдковим) – дипломант Всеросійського  конкурсу (1986), лауреат Міжнародного конкурсу «Фогтландські дні музики» (1996, Німеччина, м.Клінгенталь, I премія). Соліст симфонічного та камерного оркестрів під орудою В.Гнєдаша, В.Жорданії, А.Калабухіна, Ю.Янка, В.Куценка та у складі різноманітних камерно-інструментальних ансамблів. У складі дуету та мистецьких груп гастролював в Україні, Росії, Франції, США, Німеччині, Болгарії, Італії, Норвегії, Литві. Має понад 40 фондових записів на Українському та Російському радіо, записи на компакт-дисках.

НАЗАРЕНКО ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ (02.11.1938 р.н.) Виконавець на народних інструментах (баян), педагог. У 1951 році закінчив ДМШ по класу акордеона (клас В.М.Монакова). У 1951 році закінчив Харківське музичне училище (клас Я.М.Кантора, В.Я.Подгорного). У 1962 році закінчив Харківську державну консерваторію (клас В.Я.Подгорного). 3 1961 по 1967 рік викладач Харківського музичного училища та соліст Харківської обласної філармонії. З 1967 року викладач, з 1972 старший викладач, з 1989 доцент та професор Харківського інституту мистецтв. Як баяніст-виконавець та концертмейстер має фондові записи на Українському радіо. Неодноразово брав участь у авторських концертах В.Подгорного. Серед учнів – заслужений діяч мистецтв України, головний диригент Чернігівського симфонічного оркестру «Філармонія» М.Сукач, заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів В.Губанов, кандидати мистецтвознавства, доценти Є.Іванов та Ю.Лошков, доцент П.Зуєв, лауреати міжнародних конкурсів В.Кириченко, Т.Липчанська, Б.Нестеренко та ін. Автор оригінальних творів, численних перекладень, транскрипцій, обробок та виконавських редакцій сучасної і класичної музичної літератури. Професор. Заслужений діяч мистецтв України. Член НВМС.

ПОДГОРНИЙ ВОЛОДИМИР ЯКОВИЧ (04.10.1928 р.н., с.Верхня Богданівка Луганської обл.) Виконавець на народних інструментах (баян), композитор, педагог. В дитинстві гру на баяні оволодівав самотужки, згодом продовжив навчання під керівництвом Є.О.Степанова. У 1951 році закінчив Харківське музичне училище (клас О.А.Жука). У 1956 році закінчив Харківську консерваторію по класу баяна (клас баяна Л.М.Горенка, клас композиції В.Т.Борисова). З 1956 року викладач, з1971 року доцент та з 1988 року професор Харківського державного інституту мистецтв. З 1956 по 1986 рік викладач Харківського музичного училища (за сумісництвом). Серед учнів: заслужені діячі мистецтв України; професори А.Гайденко, О.Назаренко, В.Овод; заслужений артист України, професор О.Міщенко; лауреати національних та міжнародних конкурсів Ю.Абраменко, В.Зеленюк, В.Протопопов, П.Потапов, Л.Чуб, Є.Малихін, О.Співак, Є.Євенко, К.Павлов та ін. Брав участь у роботі журі багато чисельних національних та міжнародних конкурсів і фестивалів. Учасник всеукраїнських та всесоюзних конференцій і семінарів. Твори: симфонічна, камерно-інструментальна та вокальна музика. Для баяна: фантазія на тему білоруської народної пісні «Перепёлочка» (1948, К., 1956; М., 1991); варіації на тему білоруської народної пісні «Кума моя, кумушка» (1948); Сюїта (1949); варіації на тему російської народної пісні «Полосынька» (1955, К., 1960; М., 2001); прелюдії (К., 1988); імпровізація і токата (К., 1988); концертна фантазія на тему російської народної пісні «Ах, ты, душечка» (М., 1965; К., 1988; М., 2001); елегічна фантазія на тему української народної пісні «Повій, вітре, на Вкраїну» (К., 1967; К., 1988; М., 2001); російська фантазія (К., 1981; М., 1991); роздум (К., 1988); етюд-каприс (К., 1988); циганська рапсодія (К., 1988); із російського епосу (К., 1988); варіації на тему російської народної пісні «У ворот гусли вдарили» (К., 1989; М., 2001); концертний вальс на теми ҐІ.Майбороди та В.Соловйова-Сєдого (для дуету, 1991); концертна імпровізація на тему Дж.Гершвіна «Коханий мій» (1993); ретро-сюїта (М., 2000); драматична поема (К., 2003); альбом для дітей та юнацтва (М., 1989); фантазія на тему української народної пісні «Ой, чий то кинь стоїть»; концертна фантазія на тему української народної пісні «Ой, кум до куми залицявся» (К., 2003); концертна фантазія на єврейську народну тему (К., 2003); концертна фантазія на тему пісні Е.Куртіса «Повернись в Соренто» (К., 2003); концертна фантазія на тему Л.Далла «Присвячення Карузо» (К., 2003); концертна фантазія на тему пісні М.Фрадкіна «Случайный вальс» (К., 2003); концертна фантазія на тему романсу Б.Фоміна «Дорогой длинною» (К., 2003); концертна фантазія на тему пісні Г.Петербургського «Синий платочек» (М., 2001).

ПОТАПОВ ПАВЛО КИРИЛОВИЧ Виконавець на народних інструментах (баян), педагог. У 1953 році закінчив Харківське музичне училище (клас клас Я.М.Кантора). У 1953 році закінчив Харківську консерваторію (клас Л.М.Горенка, В.Я.Подгорного). 3 1958 року викладач Харківської консерваторії. 3 1958 по 1965 рік викладач по класу баяна Харківського музичного училища.

ПРОТОПОПОВ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ (09.03.1936 р.н., м.Харків) Виконавець на народних інструментах (баян), педагог. У 1954 році закінчив Харківське музичне училище (клас О.І.Морозова). У 1960 році закінчив Харківську консерваторію (клас клас В.Я.Подгорного). У 1976 році закінчив асистентуру-стажування Кпри Горьківській (Росія) консерваторії (творчий керівник М.Я.Чайкін). 3 1960 року викладач Донецького музичного училища. 3 1964 року викладач, старший викладач (1969), доцент (1977), професор (1998) Донецької консерваторії (тепер музичної академії). Серед багаточисельних вихованців: заслужений діяч мистецтв України, професор, кандидат філософських наук, академік Петровської академії наук та мистецтв В.Стасевич, професор О.Шевченко, заслужений працівник культури України В.Крат, лауреат Міжнародних конкурсів В.Скрипниченко та ін. Автор методичних розробок, перекладень і аранжувань для баяна та різноманітних інструментальних ансамблів.

ПУРІЦ ЙОСИП ГРИГОРОВИЧ (15.12.1940 р.н., м.Харків) Виконавець на народних інструментах (баян), педагог. У 1961 році закінчив Харківське музичне училище по класу домри (клас В.Я.Подгорного). У 1966 Московський музично-педагогічний інститут ім.Гнесіних (клас М.Я.Чайкіна, А.О.Суркова). 3 1964 по 1966 викладач Тульського (Росія) музичного училища. 3 1988 по 1990 викладач Московською інституту культури. 3 1988 по 1990 викладач музичного училища м.Електросталь Московської обл. 3 1988 по 1990 викладач спеціальної музичної школи ім.Гнесіних. 3 1988 по 1990 викладач викладач РАМ ім.Гнесіних. З 1967 по 1996 рік соліст Москонцерту. Із сольними концертами гастролював у Франції, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Німеччині, Чехословаччині, Польщі та інших європейських країнах. Має фондові записи на Всесоюзному радіо та записи на компакт-дисках. Серед учнів: лауреати міжнародних конкурсів В.Барінов, В.Недосєкін, Я.Мейсл та ін. Автор численних перекладень та транскрипцій. Учасник міжнародних семінарів у Польщі, Німеччині, Норвегії, Україні.

СТРІЛЕЦЬ АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ (01.05.1974 р.н., м.Дергачі Харківської обл.) Виконавець на народних інструментах (баян), диригент, педагог. У 1983 році закінчив Малоданилівську ДМШ (клас І.С.Степаненка). У 1993 році закінчив Харківське музичне училище по класу домри (клас клас І.І.Снєдкова). У 1998 році закінчив Харківську державну інститут мистецтв. У 2001 році закінчив асистентуру-стажування (творчий керівник І.І.Снєдков). З 1994 соліст оркестру Міського театру народної музики України «Обереги». З 1998 соліст і диригент оркестру. 3 1998 викладач, старший викладач (2001) кафедри народних інструментів Харківського державного університету мистецтв. Лауреат ХХХІІ Міжнародного конкурсу «Фогтландські дні музики» (1995, Німеччина, м.Клінгенталь, 1 премія). Гастролює в містах України, ближнього та дальнього зарубіжжя.

© 2019 – Харківське музичне училище ім. Б.М.Лятошинського

Використання та/або посилання на матеріали сайту тільки з дозволу власника – ХМУ ім. Б.М.Лятошинського

Cайт використовує cookie-файли. Ніяка особиста інформація не збирається
© 2019 – Харківське музичне училище ім. Б.М.Лятошинського
Cайт використовує cookie-файли. Ніяка особиста інформація не збирається
© 2019 – ХМУ ім. Б.М.Лятошинського
© 2020 – Харківське музичне училище ім. Б.М.Лятошинського
Використання та/або посилання на матеріали сайту тільки з дозволу власника – Харківське музичне училище ім. Б.М.Лятошинського
Cайт використовує cookie-файли. Ніяка особиста інформація не збирається
© 2020 – Харківське музичне училище ім. Б.М.Лятошинського
Використання та/або посилання на матеріали сайту тільки з дозволу власника – Харківське музичне училище ім. Б.М.Лятошинського
© 2020 – Харківське музичне училище ім. Б.М.Лятошинського
Використання та/або посилання на матеріали сайту тільки з дозволу власника – Харківське музичне училище ім. Б.М.Лятошинського
© 2020 – Харківське музичне училище
імені Б.М.Лятошинського
Назад до змісту